ADEKO

ADEKO - rodinné domy na klíč, projekty: http://adeko.cz/

Úvodní stránka > Realizace > Realizace na klíč

Co je stavba rodinného domu NA KLÍČ?

 

  15.4.2014

Hotový zděný dům na klíč

  Dům na klíč - k tomu byste se měli propracovat.

Jednoduše řečeno: celý dům vám postaví firma a předá vám klíče od domu. Právě od toho posledního aktu se celý způsob stavění jmenuje.

 

Výhody a nevýhody stavby na klíč:

Realizace domu na klíč - betonování základů

  Když základy dělá firma, jde to většinou velmi rychle

Teoreticky se nemusíte o nic starat
 

- nemusíte shánět zedníky, cihly a maltu a ještě jim vařit obědy a zásobovat je pivem, ano, ty doby už jsou naštěstí pryč.

 
Vaše starost je "jen" vybrat správný typ domu a podepisovat správné smlouvy. Dále kontrolovat jak váš stavební dozor kontroluje provádějící firmu a platit za provedené práce:-). Tak dobře by to mohlo fungovat v ideálním podnikatelském prostředí, a to rozhodně u nás nenajdeme. Těch starostí přeci jen bude dost. Stavění rodinného domečku je stres, i když je to tzv. "na klíč".

Obvodové zdivo domu stavěného na klíč

  Zdivo roste "jako z vody", za pár dnů je hotovo.

Rychlejší způsob stavění než svépomocí


- ano, to by mělo platit. Firma se stavbě věnuje, i když vy jste v práci, až přijdete odpoledne, vidíte, jak pokročili. Samozřejmě pozor na práce, které je možné  udělat levněji a rychleji - rozumějte -  méně kvalitněji. Tam se vyplatí na stavbě být a kontrolovat, nejlépe prostřednictvím stavebního dozoru.

 Dům na klíč - střecha přízemního bungalovu

  Krov taky není pro zkušené firmy problém.

Kvalita by měla být profesionální


- ten kondicionál "by měla" je na místě! Kvalita stavby často není profesionální! Opravdu dobří řemeslníci pracují povětšinou v zahraničí, zedníkem se u nás nazývá kde kdo a podle toho to vypadá.

 

Pokud byste si některé práce udělali sami, a to jako amatéři, možná by dopadly lépe, než když je dělá "profesionální firma".

 Rodinný dům na klíč - topení a zdravotechnika

  Instalace většinou dělají specializované firmy.

Jde o nejdražší způsob výstavby


- bohužel to je pravda. Je to logické - čím více činností provádí někdo jiný, tím více času na to potřebuje a čas, jak známo, jsou peníze.


Navíc firmy, které staví rodinné domy, nemají všechny druhy řemeslníků jako zaměstnance, protože by je neuživily. Objednají si je jako subdodávku, zaplatí jim, jako byste jim platili vy a ještě si nechají zaplatit něco navíc za to, že to koordinují. Vy to přímo nepoznáte, ve smlouvě budete mít za práci jednu cenu, ale tak to funguje.

 

     Zdá se vám článek trochu pesimistický? Nezdá, patrně asi je. Ale přesto postavit dům na klíč s firmou je možné, v některém dalším článku poradíme, jak na to.

 

     Pomohly vám tyto informace? Chcete se na něco zeptat? můžete ZDE.

 Adeko projekt s.r.o., Ul. 28. října 168, 709 00 Ostrava - Mariánské Hory (ukázat na mapě)
tel./fax: 596 781 470, mobil: 774 315 129
e-mail: adeko(zavináč)adeko.cz, Kontaktní formulář, Tisk
stránky od www.diarek.cz