ADEKO

ADEKO - rodinné domy na klíč, projekty: http://adeko.cz/


Novinky

Představujeme nové projekty typových domů na našem webu:

ADEKO 401

Nový levný bungalov Adeko 401

Bungalovy - přízemní domy jsou stále oblíbenější. Nemusíte po schodech do patra, výstavba je levnější a rychlejší. Nejen proto jsou ve stále větší oblibě. Pokud nemáte vysloveně stísněný pozemek a pokud nechcete více než čtyři obytné pokoje, tak není co řešit.

Pokud se použije vazníková střešní konstrukce, je vnitřní půdorysná dispozice zcela volná, bez vnitřních nosných zdí. Ušetříte nejen za tyto nosné zdi, ale také za základy pod těmito zdmi.

 


 

 

 

 

Zádveří není ani malé, ani velké, takové akorát. Jsou zde umístěny vestavěné skříně, do kterých se vejde nejen obuv, ale i zimní svrchí ošacení.

 

V technické místnosti je umístěn nejenom zdroj tepla (plynový kotel nebo tepelné čerpadlo), ale také pračka. Pokud si sem necháte osadit plánované nerezové "umyvadlo" s valchou, pak v něm můžete snadno namáčet a předeprat prádlo, vykoupat svého psa nebo umýt zablácené holínky vašich ratolestí:-)

  Obývací pokoj vám poskytne maximální komfort. Můžete z něj vyjít přímo na terasu nebo na zahradu, v chladnějších dnech se zahřejete u krbu. Kuchyňský kout může být stavebně oddělený, tak vás při sledování televize nebude rušit třeba myčka nádobí.

I pokoje poskytnou dostek prostoru i pohodlí pro různé činnosti. Díky oddělené klidové zóně si budete moci odpočinout, i když se jiní členové rodiny budou chtít bavit.

Na celý katalogový list se můžete podívat zde.

 

 ADEKO 404

 

Tento dům je dispozičně velmi podobný typovému projektu Adeko 401. Celkově je malinko užší a protáhlejší do délky.

Podstatné změny jsou v tom, že do půdorysu domu vešla větší garáž, která má i funkci hobby dílny nebo skladu pro sportovní a zahradní nářadí a že dům i s garáží má zastavěnou plochu do 150 m2. Pro takový dům stačí jen územní souhlas nebo územně plánovací informace a "ohláška" stavby, a navíc dům dům do 150 m2 můžete stavět svépomocí jen s dohledem stavebního dozoru.

 

 V dispozici domu zůstala velmi užitečná a praktická technická místnot, která slouží nejen pro vytápění celého domu, ale i pro domácí práce s prádlem.

Vytápění je standardně navrženo s plynovým kondenzačním kotlem. Ale je také možno osadit tepelné čerpadlo a náklady na vytápění se vám dramaticky sníží. Dům je velmi úsporný - nízkoenergetický.

 

Povšimněme si také garáže se samostatným vstupem na zahradu. Váš potomek tudy může vycházet s kolem, tak vám neodře zaparkované auto. Sekačku a jiné nářadí tudy můžete snáze vytáhnout na zahradu.

Pokud byste chtěli mít v domě další komoru, je možné zrušit vestavěné skříně v ložnici a v dětském pokoji a místo nich udělat komoru se vstupem z chodby.

 

 

mezistřešní prostor bungalowu

A jak vypadá podkroví nebo spíš mezistřešní prostor v bungalovu s vazníkovou soustavou? Dá se tam něco skladovat?

Prostor je přístupný po stahovacím žebříkové schodišti. Podle sklonu střechy je uprostřed domu výška asi 2 m a je zde revizní a pochůzí lávka široká většinou okolo 2,5 m. V zimě jde o chladný prostor (nad tepelnou izolací).

Skladování věcí nemají rádi hasiči, protože se zvyšuje tzv. požární zatížení (laicky řečeno zvyšuje se "výživa" pro případný oheň). Řekněme tedy jen tak na okraj, že váhově se prostor dimenzuje na 50-70 kg/m2 a že to tedy nějaké lyže a lyžáky snese. A s těmi krabicemi od monitoru a televize to moc nepřehánějte, ať vy i  hasiči můžete v klidu hasit pouze žízeň:-)

 

 Na katalogový list typovýho projektu rodinného domu Adeko 404 se můžete podívat zde.Adeko projekt s.r.o., Ul. 28. října 168, 709 00 Ostrava - Mariánské Hory (ukázat na mapě)
tel./fax: 596 781 470, mobil: 774 315 129
e-mail: adeko(zavináč)adeko.cz, Kontaktní formulář, Tisk
stránky od www.diarek.cz